اکوی قلب جنین چگونه انجام می شود؟

اکوی قلب جنین چگونه انجام می شود؟

اکوی قلب جنین چگونه انجام می شود؟

در حین این آزمایش دستگاه مبدل جهت دریافت تصاویری از موقعیت ها و ساختار های قلب جنین به اطراف حرکت داده می شود. تکنیک هایی که گاهی اوقات برای دریافت اطلاعات جزئی پیرامون قلب جنین استفاده می شوند، شامل موارد زیر هستند:

اکوکاردیوگرافی دو بعدی

این تکنیک برای مشاهده ساختارهای واقعی و حرکت های ساختارهای قلب می باشد. یک آزمایش اکوی دو بعدی به صورت شکلی مخروطی بر روی نمایشگر ظاهر شده و حرکت آنی ساختارهای قلب در آن قابل مشاهده است. این قابلیت پزشک را قادر می سازد تا ساختارهای قلبی مختلف را در حین کار کردن مشاهده و ارزیابی کند.

اکوکاردیوگرافی داپلر

تکنیک داپلر جهت سنجش سرعت عبور جریان خون از حفرات و دریچه ها قلبی استفاده می شود. همچنین، داپلر می تواند وجود جریان غیر عادی خون را در قلب تشخیص دهد. این مورد خود می تواند بیانگر وجود مشکلاتی مانند وجود یک مجرا بین حفرات قلب یا مشکل دار بودن یک یا بیش از یک دریچه از چهار دریچه قلب باشد. آزمایش داپلر رنگی برای تعیین جهت حرکت جریان خون در قلب جنین استفاده می شود.

اکوکاردیوگرافی جنینی می تواند به تشخیص ناهنجاری های قلبی قبل از تولد کمک کرده و امکان مداخله پزشکی یا جراحی سریع تر را پس از تولد فراهم می کند. این پدیده شانس زنده ماندن نوزادان مبتلا به نقص های قلبی را پس از تولد افزایش می دهد.


در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب نورون

اکوکاردیوگرافی

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید

نوشته های مشابه