تله پاتی

تله پاتی یا دور آگاهی چیست؟

در این مطلب از سایت مرکز تخصصی و فوق تخصصی مغز، اعصاب و روان نورون به موضوع: تله پاتی یا دور آگاهی چیست؟ برای شما عزیزان پرداخته.

لطفا مطلب را تا انتها مطالعه کنید و در  صورت داشتن هر گونه سوال، سوال خود را در بخش دیدگاه ها ارسال کنید، متخصصین و مشاورین مرکز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در کم ترین زمان می باشند.

تله پاتی توانایی انتقال کلمات، احساسات یا تصاویر به ذهن شخص دیگر است. در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر وجود ارتباط از راه دور وجود ندارد، ولی شما هم می توانید آن را امتحان کنید. بدن و ذهن خود را آرام کنید، تصور کنید گیرنده درست جلوی شما قرار دارد و افکار خود را بر ارسال کلمه یا تصویر ساده برای آنها، متمرکز کنید. با تمرین ممکن است تعجب کنید که شما و دوستتان ارتباط ذهنی محکمی دارید!

تله پاتی چیست؟

تله پاتی را می توان پدیده ای ذهنی تعریف کرد که از ارتباط مستقیم میان ذهن با ذهن رخ می دهد، ریشه کلمه «تله پاتی» از کلمه یونانی تله به معنای دور و پاتی به معنای وقوع گرفته شده است، تله پاتی برای اولین بار توسط محقق فرانسوی «فردریک» در سال ۱۸۸۲ بیان شد، وی همچنین از بنیانگذاران انجمن تحقیقات روانی در دنیا بوده است.

ارتباط افکار با یکدیگر یک پدیده است که در آن؛ افکار، عقاید، احساسات و تصاویر ذهنی وجود دارد.

توصیف تله پاتی یا همان «دو هم اندیشی» به صورت جهانی در نوشته ها، افسانه ها، روایات قومی دیده می شود، حتی در جوامع قبیله ای استرالیا، تله پاتی به عنوان قوه ذهنی و استعداد فکری پذیرفته شده است. اما در جوامع پیشرفته اعتقاد بر این است که توانایی ویژه ای است که متعلق به عارفان و فیزیکدان ها می باشد که در عصر معاصر تحقیقات زیادی توسط فیزیکدانان انجام گرفته که گواه این موضوع است که علاقه به تله پاتی شروع دوره هیپتوزیم بود، همچنین دانشمندان با انجام آزمایش های بسیاری روی افراد انگلیسی و آمریکایی کشف کردند که تله پاتی جزو پدیده هایی ست که در حوزه مغناطیسی قرار می گیرد.

چطور تله پاتی داشته باشم؟

این چیزی ست که باید آن را بیشتر از یک طلسم جادویی یا آرزو بدانیم. شما باید یاد بگیرید که چگونه یک ارتباط واقعی با دیگران ایجاد کنید و این با تنظیم ذهنیت خودتان شروع می شود. در اینجا مراحلی که می تواند به یک فرد معمولی کمک نماید تا خود را به قدرت تله پاتی مجهز کند، اشاره ای می کنیم.

راز اول: داشتن ایمان

هر دو طرف یعنی فرد فرستنده و گیرنده باید به تله پاتی اعتقاد داشته باشند. ذهن های شکاک می توانند به انرژی های ظریف و فرآیند فکر که ستون های اصلی تله پاتی هستند، آسیب برسانند.

راز دوم: صبور بودن

به یاد داشته باشید که این یک علم دقیق نیست و چیزی نیست که بتوانیم خط کشی درستی برای آن داشته باشیم. به خاطر بسپارید که این کار نیاز به تمرینات کامل و مستمر دارد. برای رسیدن به قدرت کامل نیاز دارید تا مدت های طولانی بر ذهن خود تمرکز داشته و این توانایی را تمرین کنید.

راز سوم: انتخاب شریک درست

اطمینان حاصل کنید شخصی که شما انتخاب می کنید برای کمک به این تمرین و آزمایشات کاملا آمادگی داشته باشد و به اندازه ی خود شما مشتاق باشد.

بهتر است این شخص از نزدیکان شما بوده و علایق و خاطرات مشابهی با یکدیگر داشته باشید. داشتن روابط احساسی نزدیک و تعلقات خاطری می تواند قدرت ارتباط را بهبود ببخشد.

راز چهارم: درک نقش ها

دو نقش در تله پاتی وجود دارد: فرستنده و گیرنده. باید تصمیم بگیرید که چه کسی نقش فرستنده را بازی کرده و چه کسی گیرنده باشد. گیرنده نیاز دارد تا ذهن خود را برای دریافت پیام در آرامش نگاه دارد و فرستنده باید توجه و تمرکز دقیقی بر ارسال پیام به خرج دهد.

راز پنجم: آمادگی ذهن، بدن و روح داشته باشید

کلید اولیه این راه شروع کردن با جلسات مدیتیشن است. ابتدا مطمئن شوید که چیزی یا کسی آرامش و تمرکز ذهن شما را مختلف نمی سازد. به یکدیگر متصل شوید و به مراقبه عمیق بپردازید؛ جایی که هر دو بر ایجاد اتصال تمرکز نمایید. باید افکار دیگر خود را فیلتر کرده و آماده ی ارسال / دریافت پیام باشید.

راز ششم: انتخاب پیام

پیامی که برای انتقال آن انتخاب می کنید باید ساده باشد. یک تصویر یا احساس برای شروع کافی است. شما حتی ممکن است بخواهید یک کلمه را انتخاب نمایید. سپس در مراحل بعدی می توانید پیام های پیچیده تر را با تمرینات خود تقویت کنید.

تقلب نکنید! به هیچ وجه در مسیر یادگیری و رسیدن به قدرت تله پاتی تقلب نکنید. این ذهن شما را به سمت تحلیل برده و تمام معادلات را برهم می ریزد. به عنوان مثال به موضوع اشاره ای نداشته و یا پیش از تمرین آن کلمه را به نحوی به کار نبرید.

راز هفتم: فرآیند را به بحث بگذارید

به این مورد توجه داشته باشید. شما ممکن است نام یک گل را در ذهن آورده و آن را یا تصویر آن را به ذهن گیرنده بفرستید. او ممکن است این را دریافت نکرده باشد، اما تصویر یک باغ یا جایی سرسبز را در ذهن آورده باشد. این یعنی یک موفقیت جزئی! یعنی توانسته اید ارتباط ذهنی را حتی به شکل ناکامل برقرار کنید.

راز هشتم: تمرین و تکرار

با وجود این که احتمالا برای یادگیری تله پاتی بسیار مشتاق هستید، اما سعی نکنید خود را در این راه از بین ببرید و مرتبا در حال تمرین باشید. بلکه باید جلسات خود را کوتاه نگاه داشته و بیش از بیست دقیقه در یک روز تمرین نکنید. خسته کردن ذهن و فشار زیاد موفقیت را از شما دور می کند.

راز نهم: تجربه و پیچیدگی

همان طور که در حال پیشرفت هستید، که امیدواریم این طور باشد؛ از روش های سرگرم کننده و در عین حال پیچیده تری بهره مند شوید. به طور مثال گیرنده را به اتاقی دیگر فرستاده و دیگر در چشم های وی نگاه نکنید. به جز این می توانید از موسیقی، جمله ها و یا افکاری خاص برای ارسال استفاده نمایید. شما ممکن است آن قدر پیشرفته شوید که بخواهید رویاهای خود را به گیرنده ارسال کنید و شرایطی به راستی هیجان انگیز بیافرینید.

با این همه باید واقعیتی را بپذیریم که توانایی تله پاتی به صورت ذاتی در بعضی افراد نهادینه شده است و برخی دیگر قادر به کسب آن نیستند. اما این چیزی ست که با تمرین و صبوری می توانید در مورد خود کشف کنید!

در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب نورون

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها ارسال نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *