نارضایتی جنسی

نارضایتی جنسیتی چیست و چه مشکلاتی به وجود می آورد ؟

نارضایتی جنسیتی ( Gender Dysphoria)

نارضایتی جنسیتی به نوعی ناراحتی اطلاق می شود که طی آن فرد ناهمخوانی شدید بین جنسیتی که ابراز می کند و جنسیتی که به او داده اند تجربه می کند. دختران دچار نارضایتی جنسیتی آرزوی پسر بودن را بیان می کنند یا اظهار می کنند که یک پسر هستند.

آنها لباس پوشیدن و سبک آرایش موی پسران را ترجیح می دهند، غالبا غریبه ها آنها را پسر می دانند و ممکن است بخواهند که با یک نام پسرانه نامیده شوند. آنها غالبا واکنش های منفی شدیدی به تلاش های والدین برای واداشتن شان به استفاده از لباس های دخترانه یا دیگر لوازم دخترانه نشان می دهند.

ورزش های رزمی ، بازی های پرهیاهو،بازی های پسرانه ی سنتی و همبازی های پسر غالبا ترجیح داده می شود. آنها به اسباب بازی های قالبی دخترانه مثل عروسک ها و فعالیتهای قالبی دخترانه مانند ایفای نقش دخترانه علاقه ی چندانی نشان نمی دهند.

نارضایتی جنسی
نارضایتی جنسی

پسران دچار نارضایتی جنسیتی آرزوی دختر بودن را بیان می کنند یا اظهار می کنند که دختر هستند.آنها لباس های دخترانه یا زنانه را ترجیح می دهند و ممکن است با استفاده از روسری ها موی بلند یا دامن درست کنند، ممکن است نقش چهره های زنانه را بازی کنند مثلا نقش مادر را ایفا کنند و غالبا علاقه ی شدیدی به خاله بازی دارند.

فعالیتهای دخترانه ی سنتی،بازی ها و سرگرمی های قالبی دخترانه مانند خاله بازی غالبا ترجیح داده می شود.عروسک های قالبی نوع زنانه مانند باربی غالبا اسباب بازی های مطلوب هستند و دختران را به عنوان همبازی ترجیح می دهند.

امروزه جهت درمان افراد مبتلا به نارضایتی جنسیتی از روان درمانی و درمان های روان شناختی برای تغییر احساسات فرد به منظور همخوان شدن آنها با جنسیت بیولوژیک فرد استفاده می شود ، یکی دیگر از روشهای درمان نیز جراحی تغییر جنسیت که یک فرآیند برگشت ناپذیر است می باشد.

کلینیک نورون اصفهان


سئو سایت توسط شرکت مهندسی کلینیک ۲۴

نوشته های مشابه