نیکوتین سیگار به عنوان یک تریگر میگرن

نیکوتین سیگار به عنوان یک تریگر میگرن

نیکوتین سیگار به عنوان یک تریگر میگرن

نیکوتین می تواند موجب انقباض رگ‌های خونی شود. پس اولین ورود نیکوتین به بدن شما می تواند تا حدودی باعث کاهش رخداد سردرد میگرنی شود. اما وابستگی به نیکوتین شما را وادار میکند که میزان نیکوتین خون خود را در حد مشخصی کنترل کنید. از این به بعد نیکوتین در خون شما همواره وجود داشته و سیستم بدن شما با شرایط حضور نیکوتین مطابقت پیدا میکند. از این مرحله ورود نیکوتین برای شما یک نیاز بوده و تاثیرات آرام کنندگی این ترکیب کاهش پیدا میکند.

در این شرایط تغییر میزان نیکوتین خون شما که کاهش اجتناب ناپذیر است میتواند به یک تریگر برای بروز میگرن تبدیل شود. و برای شما دردسرهای زیادی ایجاد کند.

یکی از تاثیرات دیگر سیگار بر میگرن، تاثیر بوی سیگار است. البته بوی سیگار مشکلی است که افراد غیر سیگاری با آن مواجه هستند اما در منابع علمی به عنوان عوارض سیگار برای میگرن ذکر میشود.

سیگار موجب افزایش عوارض اتونوم جمجمه میشود

برخی علائم در زمان بروز حمله میگرنی اگرچه به میزان سردرد میگرنی آزاردهنده نیستند اما میتوانند شما را کلافه کنند. گرفتگی بینی، عرق کردن پیشانی، پف کردن پلک ها و آبریزش بینی از این علایم هستند.

در مقاله ای که در سال ۲۰۱۱ نوشته شده، گروهی از محققان آمریکایی مشخص کردند که سیگار کشیدن موجب افزایش این عوارض در زمان بروز حمله میگرنی میشود. در این مقاله ۷۰ درصد افرادی که به علت عوارض مرتبط با CAS به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند سابقه مصرف دخانیات را داشته اند.

 


مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب و نورون

برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

برای مشاهده پیج اینستاگرام مرکز تخصصی مغز و اعصاب نورون اصفهان  کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

تشنج کوچک

انواع میاستنی گراویس

اختلال کندن مو یا تریکوتیلومانیا

ارتباط تشنج با تغذیه

تفاوت مرگ مغزی و کما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *