خطر ابتلا به عارضه اوتیسم در زمان بارداری

خطر ابتلا به عارضه اوتیسم در زمان بارداری

خطر ابتلا به اوتیسم در رحم مادر آغاز می شود . 

بررسی ها نشان می دهند که خطر ابتلا به عارضه اوتیسم در رحم مادر آغاز می شود و هم اکنون به دست آوردن اطلاعاتی درباره ی ترکیبی از چاقی و دیابت که بر سلامت کمتر از حد مطلوب جنین تأثیر گذار می باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

چاقی و دیابت هر دو می توانند موجب استرس و التهاب شوند؛ فرضیه های متعددی برای این که چرا چاقی مادر و دیابت ممکن است خطر ابتلا به ASD را در کودکان افزایش دهد، وجود دارد :

یک فرضیه این است که استرس مادر در دوران بارداری ممکن است سیستم ایمنی بدن وی و جنین را مختل کرده و نظریه های نوینی وجود دارند مبنی بر اینکه چطور اختلال در سیستم ایمنی بدن و التهاب ممکن است برای تکامل مغز مضر باشند و به طور خاص برای ابتلا به اوتیسم ایجاد خطر نمایند .

مصرف مکمل فولات توسط مادر ممکن است اثر محافظتی در برابر اوتیسم داشته باشد و چاقی مادر با جذب پایین تر فولات همبستگی دارد که می تواند اثرات محافظتی فولات در خطر ابتلا به اوتیسم را محدود سازد .

محققان در پی یافتن آن هستند که چه عواملی درباره ی چاقی و دیابت وجود دارند که منجر به توسعه ی نامطلوب مغز جنین می گردند و چه نوع مداخله ی درمانی روی سلامتی مادران باردار می تواند برای سلامت کودک مانند خطر ابتلا به ASD مفید باشد. برطبق گزارش MNT ، اخیراً محققان به ارتباطی قوی بین یک ژن خاص و اوتیسم و اختلالی که به نام سندرم ۲۲ q11.2 نامیده می شود، پی برده اند که می تواند به روشن شدن نقاط تاریک دیگری در مسیر ASD کمک نماید .


مطالب پیشنهادی : 

آشنایی با بیماری اوتیسم

کار درمانی چه کمکی به درمان بیماران می کند ؟

نوشته های مشابه