تاثیر ترس از ویروس کرونا بر سلامت روان

تاثیر  ترس از کرونا بر سلامت روان

تاثیر  ترس از ویروس کرونا بر سلامت روانی افراد

بیماری ویروس کرونا این روزها  ترس و اضطراب را در بین افراد جامعه ایجاد کرده است و بر سلامت روان افراد اثر گذاشته است. ترس و اضطراب باعث افزایش حساسیت افراد به علائم و نشانه های بدنی می‌شود به طوری که خیلی از افراد علائم بدنی خود را به صورت نادرست تفسیر می‌کنند و احساس می‌کنند دچار بیماری شده اند و به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هجوم می‌آورند که این امر به نوبه خود باعث افزایش فشار بر سیستم درمانی می‌شود.

ترس و اضطراب و افسردگی چه در مردم عادی و چه در کادر درمانی در این شرایط افزایش می‌یابد که همین امر باعث تضعیف سیستم ایمنی در برابر ابتلا به بیماری‌های ویروسی می گردد.سیستم ایمنی از بدن در مقابل بیمای های مختلف، از جمله بیماری های ویروسی و عفونت ها دفاع می کند. بروز هر گونه مشکل در سیستم ایمنی بدن منجر به بروز بیماری می شود.
اینکه احساس ناراحتی،اضطراب،سردرگمی ،ترس یا عصبانیت کنید در هنگام بحران عادی است.

▪ صحبت کردن با افرادی که به آنها اعتماد دارید میتواند به شما کمک کند،با دوستان و خانواده ی خود در ارتباط باشید.
▪ اگر قرار است در خانه باشید به سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی،خواب،ورزش با عزیزانتان، ذهن آگاهی، مراقبه، کاهش استفاده از موبایل، در خانه توجه کنید و یا از طریق ایمیل و تلفن با دیگر اعضای خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنید.
▪ برای کنار آمدن با احساسات خود از مصرف سیگار،الکل و دیگر مواد مخدر خودداری کنید.اگر احساس سردرگمی میکنید با یک مشاور صحبت کنید.برنامه ای داشته باشید که در صورت نیاز به کمک در زمینه ی سلامت روان و سلامت جسم به کجا بروید و چه کار کنید.
▪ اطلاعاتی را جمع آوری کنید که ریسک شما را در برابر بیماری نشان دهد تا بتوانید اقدامات مراقبتی مناسبی را انجام دهید.منبع معتبری مانند وبسایت سازمان جهانی بهداشت یا خبرگزاری محلی پیدا کنید که بتوانید به آنها اعتماد کنید.
▪ نگرانی خود را کاهش دهید، شما و خانواده زمان کمتری را صرف پرداختن به رسانه هایی کنید که موجب ناراحتی شما می شوند.
▪ مهارتهایی که در زمان مشکلات پیشین زندگی به شما کمک کرده اند را در یابید و از آنها برای کنترل احساسات خود در این دوره ی بحرانی شیوع بیماری استفاده کنید.


تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *